גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
הופעות רוק

Megadeth - מגהדת - Dystopia tour

ארכיון תאריך: 2 יולי 2016

משך: שעתיים

אגדת המטאל האמריקאית מגהדת` בהנהגת הסולן/גיטריסט דייב מאסטיין חוזרת לישראל להופעה אחת.

מגהדת` נחשבת וידועה כתומכת ישראל מובהקת, זהו ביקורה החמישי של הלהקה בישראל, מסורת שהחלה ב 1995 עת הופיעה הלהקה יומיים ברצף מול כ 8000 איש באולם הסינרמה בת"א עם צאת האלבום עטור השבחים Youthanasia. בקיץ 2014 בשיאו של מבצע צוק איתן הייתה אמורה הלהקה להופיע בתל אביב, אזעקות וטילים על ערי המרכז מנעו את קיום ההופעה והגעת הלהקה לצערה הרב, ומנהיג הלהקה דייב מאסטיין שאף עסק בשירים במישרין בישראל באלבומים Rust In Peace ו United Abomination הביע מיד רצון לפצות את קהל המעריצים הענק של הלהקה בארץ ולחזור ולהופיע בישראל, דבר שהוא מקיים עכשיו, בהרכב נגנים חזק ומגובש ועם צאת אלבומם החדש של הלהקה Dystopia.

הלהקה תגיע לישראל כאשר בהרכב חברים דייב מאסטיין סולן גיטריסט ומנהיג הלהקה, דיוויד אלפסון, בסיסט הלהקה מיומה הראשון ושותפו הוותיק של מאסטיין, כריס אדלר מתופף Lamb Of God על התופים (הצטרף ללהקה ב 2015 ויצר עניין עצום בתקשורת המטאל) וגיטריסט להקת Angra לשעבר קיקו לוריירו. הרכב זה העלה את רף הציפיות בקרב קהל המעריצים ומאסטיין וחבורתו בהחלט מספקים את הסחורה באלבום החדש, כבד, מהיר ומרשים מבחינת נגינה כמיטב המסורת של Megadeth.

Megadeth נחשבת למובילת ז`אנר המטאל באמצע שנות השמונים ועד היום, יד ביד עם להקות כגון איירון מיידן, ג`ודאס פריסט וכמובן מטאליקה עמה יש למגהדת` ובעיקר למאסטיין קשר ארוך ומסועף של אהבה שנאה מהיום בו נזרק ממטאליקה לפני צאת אלבומם הראשון ושנה לאחר מכן הקים את Megadeth, הסכסוך המתוקשר בא לקיצו בסרט הדוקומנטרי של מטאליקה ובסיבוב ההופעות המשותף The Big 4 בו ניגנו שתי הלהקות לצד אנטראקס וסלייר.

הלהקה מכרה למעלה מ-50 מיליון עותקים מאלבומיה, כאשר תשעה מתוכם הגיעו לרשימת 40 האלבומים הטובים ביותר בז'אנר‏, 18 סינגלים הגיעו לרשימת 40 הגדולים‏, והייתה מועמדת תשע פעמים לגראמי.

מגאדת' הייתה חלוצית בתחומה, וסללה את הדרך ללהקות מטאל רבות כדוגמת פנטרה, לאמב אוף גאד ועוד רבות.

בכלל מאסטיין נחשב לדמות מהמעניינות שידע עולם המוזיקה הכבדה, הוא רהוט, ישיר מאד, חריף לשון ובעל עבר כמיטב המסורת של סקס סמים ורוק נ` רול הכולל מוות קליני ומספר לא מועט של כניסה ויציאה ממכוני גמילה, התמודדות מול דלקות פרקים חמורות שכמעט סיימו את הקריירה שלו כגיטריסט, נתק ארוך שנים עם שותפו ליצירה דיוויד אלפסון ולבסוף פיוס מתוקשר והחזרתו ללהקה, דבר שהעלה עוד יותר את קרנה של הלהקה בקרב הקהל הותיק והחזיר מעריצים רבים "הביתה" ואיך אפשר בלי היחסים שלו עם מטאליקה שסיפקו עבודה לאלפי כתבי מוזיקה בכל העולם במשך שנים.

No rules of engagement, this enemy hides
Amongst women and children

And to beat violence, you must ignore the focus groups
You must send in the Mossad, turn of the BBC, CNN
And don't look back
Rest assured there'll be no more Middle Eastern crisis, hell!
There'll be no more Middle East!
These are your people Liberty
Pull up your dress today
And tattooed is "property of The USA
A subsidiary of Halliburton"
Surprise?!
But a roaring lion is about to be unleashed on earth
Hey, Jihad Joe? Guess what? We're coming to get you!

ב-1994 הופיעה הלהקה בארץ כחלק ממסע הופעות בינלאומי לקידום האלבום Youthanasia שיצא באותה שנה. שתי הופעות של הלהקה התקיימו באולם הסינרמה שבתל אביב.

ב-22 ביוני 2005 שוב הופיעה מגאדת' בישראל במסגרת פסטיבל מטאליסט בחוף פלמחים בראשון לציון, לצידה של להקת הת'ראש הגרמנית דסטרקשן ולהקות נוספות; אך לצערם של המעריצים המשטרה נאלצה להפסיק את ההופעה לאחר חמישה שירים בלבד עקב קריסת גדר הלחץ.

במרץ 2007 הודיע דייב מאסטיין כי הלהקה תשוב לישראל "להשלים את מה שהתחילו" ולהופיע מול הקהל הישראלי. ההופעה התקיימה ב-2 ביולי 2007 בהאנגר 11 בנמל ת"א, הפעם ללא פסטיבל ולהקות חימום רבות אלא אחת בלבד - Betzefer. במהלך ההופעה דייב דיבר רבות עם הקהל, ציין את אהדתו הרבה לקהל המעריצים בארץ. בסיום ההופעה הודיע דייב, שהוא תמיד מקיים הבטחות ושההופעה היא קיום ההבטחה, לחזור ולנגן בתל אביב, לאחר הפסקת ההופעה הקודמת בפסטיבל מטאליסט 2005.

ב-16 באפריל 2011 הופיעה מגאדת' בפעם הרביעית בישראל והפעם בביתן 1 שבגני התערוכה בתל אביב. ההופעה הייתה המופע האחרון במסגרת ה-"Endgame Tour" שהחל ב-2009. בהופעה צפו כ-6,000 אנשים. בסיום ההופעה הודיע מאסטיין כי ייתכן שהלהקה תחזור להופעה נוספת עוד כמה שנים

הופעתה המתוכננת של הלהקה בתל אביב ב-6 באוגוסט 2014 בוטלה עקב המצב הביטחוני לאחר מבצע צוק איתן ולאחריה הבטיח מאסטיין לחזור לישראל ולפצות את קהל המעריצים, וכמו שאנו יודעים הוא קיים את הבטחתו ו Megadeth מוכנה להסתער עלינו בפעם החמישית ב 2 ליולי.

מלהיטיה הגדולים של הלהקה:
Holy Wars, Hangar 18, Tornado Of Souls, Symphony Of Destruction, In My Darkest Hour, Peace Sells, Toute Le Monde, For Enclosure Of A Dream, Sweating Bullets, Trust, Washington Is Next, Skin On My Teeth, Wake Up Dead ועוד

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter